Gmina Nagłowice

 

Strona główna

Oświata

Na terenie Gminy znajdują się: gimnazjum, dwie szkoły podstawowe i cztery filie. W miejscowościach Nagłowice i Warzyn zorganizowane są Zespoły Placówek Oświatowych. Brak jest szkół zawodowych i średnich. Do szkół podstawowych uczęszcza ogółem 283 uczniów, do oddziałów "0" – 40 uczniów, do przedszkoli uczęszcza 54 dzieci, natomiast w gimnazjum uczy się 182 uczniów.

Dane na ten temat podano w poniższej tabeli.
/Dane na dzień 30.03.2010r./

Lp.

Nazwa placówki

Przedszkole

Oddział "0"

I

II

III

IV

V

VI

I

ZPO Nagłowice

-

-

-

-

-

-

-

1

Szkoła podstawowa

im. M. Reja

wraz z Filią Trzciniec

30

29

34

25

34

28

34

42

2

Gimnazjum im. M. Reja

-

-

60

65

57

-

-

-

II

ZPO Warzyn

-

-

-

-

-

-

-

-

1

Szkoła Podstawowa

24

11

17

9

15

14

19

12


W budynku Szkoły Podstawowej w Nagłowicach uchwałą Rady Gminy utworzone zostało gimnazjum. Jest to zgodne z wprowadzeniem reformy oświatowej. Gimnazjum to zaczęło funkcjonować od 1 września 1999 roku. Budynek nowo wybudowanej szkoły spełnia wszystkie wymogi stawiane przed nowo utworzonym gimnazjum.
Na poddaszu budynku znajduje się schronisko młodzieżowe dla 60 osób o wysokim standardzie wyposażenia. Koszty związane z uruchomieniem schroniska w 90% sfinansowane były z funduszu PHARE. W schronisku tym funkcjonuje również "zielona szkoła".


Szkoła Podstawowa w Nagłowicach ze schroniskiem młodzieżowym

Szkoła Podstawowa w Nagłowicach posiada salę komputerową (11 stanowisk) , dobrze wyposażoną stołówkę, pełno wymiarową nowoczesną salę gimnastyczną, kompleks boisk sportowych w tym kort tenisowy ziemny.
Budynki szkół w Nowej Wsi i Rakoszynie mogą być również wykorzystywane jako "zielone szkoły" oraz do wypoczynku zimowego i letniego - kolonie dla dzieci i młodzieży.

Historia

Kultura, Oświata

Turystyka - Agroturystyka

Władze gminy

Dane kontaktowe

Przetargi

Wydarzenia - Ogłoszenia

Podmioty gospodarcze

 
Urząd Gminy w Nagłowicach © 2003. Zalecana rozdzielczość 1024x768
Wszelkie uwagi na temat strony kierować do Webmastera